בס"ד

הדרכים לשמור על הבריאות שלכם ושל העובדים

 בשנים האחרונות אנו עדים לתפנית חדה באכיפה של תקנות הבטיחות בעבודה ולהבנה ששמירה על בריאות העובדים הוא אינטרס אמיתי של כל חברה. ארגונים רבים מאמצים את מיטב מוצרי ההגנה בכדי ליצור עבור העובדים שלהם את סביבת העבודה הבטוחה ביותר. החל מאטמי אוזניים לצמצום רעשים ועד לקסדות לעבודה בגובה רב – הנה כמה מהדרכים הטובות ביותר לשמור על הבריאות של העובדים שלכם בענפי השיפוץ והבנייה.

איך לבצע עבודות בגובה רב בלי לסכן את העובדים שלכם

עבודה בגובה מחייבת התייחסות מיוחדת ועמידה בנהלים המחמירים של משרד העבודה. עבודה על גגות של בניינים וצביעה של גורדי שחקים מחייבת שימוש בסנפלינג ייעודי וחבישה של קסדות בטיחות לאורך כל התהליך. חשוב להקפיד על הנעלה נכונה בכדי לצמצם את סיכויי ההחלקה של צוות העובדים שלכם ולהעניק להם את הכלים הטובים ביותר בכדי לבצע עבודה איכותית בלי לסכן את חייהם.

 מדוע חשוב להתנהל באופן חכם עם חומרים כימיים

שימוש בחומרים כימיים מחייב אותנו בזהירות יתרה. משום שחומרים אלו עשויים לפגוע בנו הן בטווח הקצר והן בטווח הארוך, הטרנד של השנים האחרונות הוא לעבוד עם חומרים שמבוססים נוזלים טבעיים כגון שמן או מים. יחד עם זאת, יש מצבים שבהם אין ברירה אלא להשתמש בחומרים בעלי דרגת סיכון גבוהה ולכן חשוב להתמגן כראוי ולחבוש מסכה אשר תגן על העובדים מפני שאיפה של אדים מסוכנים. רצוי גם לעבוד עם כפפות איכותיות, וזאת בכדי לצמצם כל מגע של עור הידיים עם נוזלים בעלי דרגת חומציות גבוהה.

כיצד להתמודד עם הרעש שבהפעלת כלים כבדים

עגורנים, טרקטורים ומשאיות כבדות נחשבות לכלים הנדסיים חשובים לביצוע של עבודת שטח איכותית. הבעיה העיקרית נובעת מזה שהם  מפיקים רעש כבד ועשויים לפגוע באיכות השמיעה של המפעילים שלהם ושל העובדים אשר שוהים בקרבה קבועה אליהם. אטמי אוזניים נגד רעש נחשבים לפתרון קל, זול וקומפקטי במיוחד ומשולבים בתעשיית הבנייה באופן קבוע מזה שנים.

באיזה אופן תוכלו לשמור על בריאות העור בזמן העבודה

עבודות בנייה ושיפוצים מתרחשות תחת כיפת השמיים וחושפות את העובדים לקרינת שמש חזקה. במדינה חמה כמו ישראל, ישנה חשיבות עצומה בהקפדה על חבישה של משקפי שמש איכותיות, כובע רחב שוליים ומריחה של קרם הגנה. קרני השמש החמות עשויות לגרום לסרטן העור, כמו גם למגוון של בעיות דרמטולוגיות נוספות. אם בעבר היה חשוב לשמור רק על משמעת מים, כיום אנו מבינים שכל עבודה חיצונית מחייבת הגנה נוספת.

מה המעסיק מרוויח מזה

מעבר לחובה המוסרית וההבנה שבריאות העובדים משפיעה באופן ישיר על התפוקה שלהם, מעסיקים רבים אינם רוצים להיות חשופים לתביעות משפטיות. תביעות משפטיות עלולות להשפיע על המוניטין העסקי של החברה ועלולות לגרום לעובדים חדשים לחשוב פעמים לפני שהם מצטרפים לארגון שכזה. שמירה על בריאות העובדים מעבירה מסר של לכידות ארגונית ומאפשרת לפועלים לחוש ששומרים על הזכויות שלהם.