בס"ד

הכרות עם סוגי כלי עבודה לשיפוצים

כדי לבצע עבודת שיפוצים צריך יותר מאשר ידע טכני, בעל מקצוע או מדריך מפורט. כלי העבודה, על סוגיהם הרבים, הם הכרחיים בדרך לעבודת הגמר המושלמת.

עבודות שיפוצים בהיקפים אלה או אחרים מתבצעות לרוב אחת למספר שנים לפחות. בין אם בוחרים לבצע את השיפוצים בשיטת "עשה זאת בעצמך" (DIY) ובין אם פונים לקבלן או לשיפוצניק, ברור שכלי עבודה איכותיים הם דרישת חובה. כלים משובחים מתוצרת אחת החברות המובילות בעולם, פשוט יבצעו את העבודה שלהם ביעילות גבוהה יותר ולעיתים גם בבטיחות משופרת. הם מכניסים אותנו לעולם רחב מאד.

שורה ארוכה של מוצרים

ניתן למצוא כיום מגוון עצום של כלי עבודה חשמליים. באופן לא מפתיע רובם מופעלים בצורה חשמלית, זאת כיאה לעת הטכנולוגית הנוכחית אשר מתפתחת כל הזמן ומאפשרת נוחיות מירבית. לדוג': סוגים שונים של משחזות ליוו את האדם עוד משחר ההיסטוריה, אבל הפיתוחים נכנסו עם הזמן לשדה המשחק הזה. כיום ניתן למצוא משחזות זוויתיות, ארגונומיות וקומפקטיות, כשדרגת היעילות היא גבוהה פי כמה ביחס לעבר. לכל משחזה עשוי להיות שימוש ספציפי אותו חשוב לבחון והתאמה לסוג אחר של עבודות. באמצעות המשחזות ניתן ללטש חומרים, פעולה שיכולה להיעשות על ידי כלי ייעודי נוסף – המלטשת.

מקדחות או מברגות מהוות פריט חובה נוסף בעבודות שיפוצים רבות, שאפשר למצוא כיום במסגרת מוצר משולב. בגזרת החידושים הטכנולוגיים של השנים האחרונות תמצאו מוצרים חזקים במיוחד המגיעים עם מספר מהירויות אותן מתאימים לאופי העבודה. כדי לספק פתרונות למצבים בהם יש צורך בקידוח במקומות ללא תשתית מתאימה משווקות כיום מקדחות נטענות.

חיתוך הוא חלק בלתי נפרד מתכניות שיפוצים רבות, עם משטחים ואלמנטים אחרים בעלי משקל עצום אותם צריך לחתוך עם מינימום מאמץ ובלי לגרום נזק לתשתית (או לאדם המבצע את המלאכה). תמצאו כיום מסורים בעוצמות חריגות, כולל מוצרים המיועדים מראש לסוגי עבודה ספציפיים: כך למשל מסורים עבור צינורות או פרופילים בעלי קוטר מקסימלי מוגדר.

שואבי אבק מאפשרים להתמודד עם חלק מתוצרי הלוואי הפחות נעימים של עבודות השיפוצים. מעבר לצורך לשאוב היטב את האבק שנותר מהשיפוצים, יש כיום שואבי אבק המתחברים באופן מלא לכלי העבודה החשמליים או למערכות ייעודיות אחרות. כך ניתן להימנע מהלכלוך ומגרימת נזקים אחרים לסביבה המשופצת.

אז איך בוחרים?

כפי שנרמז מעלה, הגדרת סוג העבודה ובחינת המאפיינים הספציפיים שלה היא צעד מרכזי בדרך לבחירה נכונה של כלי עבודה לשיפוצים. גם אם לא יודעים היכן להתחיל  וזה בהחלט הגיוני, יש מה לעשות. חברות המספקות כלים ואביזרים למטרות אלה עשויות להעניק ייעוץ והדרכה, בבסיסם התאמה מלאה של הציוד לצרכים.

לסיכום, ניתן לראות שיש כיום היצע רחב של כלי עבודה, המאפשרים לגשת למלאכת השיפוצים מצוידים ולבצע אותה היטב.