בס"ד

טיפים לתחזוקת הבית אחרי שיפוץ

סוף סוף סיימתם עם תהליך השיפוץ המייגע. תקופה מתישה מאחוריכם. הרבה בלגן, רעש, אבק ויציאה מהשגרה. אז אפשר כבר לחזור לשגרה? במבט שטחי נראה אולי כי די בדלי ומגב, סמרטוט ומעט חומרי ניקוי בכדי שנוכל להחזיר את הבית לשגרה הברוכה שלו. אך מי שהתנסה בתהליך שיפוצים יודע כי שיקום הבית לאחר השיפוצים אינו ענין של מה בכך. נדרשת עבודה רבה בניקיון היסודי של הבית ובסידור שלו מחדש.

גם אחרי שניקיתם וסידרתם – עדיין עליכם לדעת כי הבית ידרוש תחזוקה מעט שונה מכל מה שהכרתם בעקבות השיפוצים והחידושים שערכתם.

מה הבית שלכם צריך לאחר השיפוץ?

רבים תוהים איך וכיצד לתחזק את הבית לאחר השיפוץ ובמה כדאי להשקיע. האם מומלץ לעשות פוליש או לחכות עם זה? האם לקחת שירות של ניקוי ספות או לקנות ספות חדשות? האם כדאי לצבוע את הקירות החדשים בצבע מיוחד או שמא להסתפק בצבע חלק וסטנדרטי? כאן חשוב לדעת כי יש להתחשב בחומרים ובסוגי האריחים אשר בהם השתמשו בבניית הבית. לא כל קיר מומלץ לצבוע מיד בסוג צבע או חומר שאינו שגרתי ולא כל סוג של ריצוף יתאים לפוליש מיד בשלב הראשוני. יש מצבים אשר בהם ימליצו לכם הקבלנים להמתין מספר חודשים ורק אחר כך להשקיע בצבע של הקירות או בפוליש של הרצפה. חשוב גם לדעת כי אם אתם רוצים לעשות שימוש בשטיחים אשר בהם השתמשתם לפני השיפוץ – זה בדיוק הזמן לבצע ניקוי שטיחים יסודי על מנת שהשטיחים יונחו על הריצוף החדש כאשר הם במצב נקי וחדש.

מי ינקה לנו את הבית אחרי השיפוצים?

מי שכבר התנסה בשיפוצים יודע כי מלאכת הניקיון לאחר התהליך אינה פשוטה כלל. הלכלוך והאבק הרב יחד עם שאריות מהבנייה מותירים לנו רהיטים הדורשים קרצוף יסודי במיוחד. הרצפה דורשת טיפול מיוחד ובכלל, בכל מקום שרק תשימו את היד תרגישו את אבק הבניה ואת הלכלוך הרב שהצטבר. לא תוכלו להסתפק במקל ספונג'ה ובסמרטוט הרגילים…

רק חברת ניקיון שמצוידת הן בכל הכלים וחומרי הניקוי הדרושים כמו כן בכוח אדם מקצועי ומיומן יהיה מסוגל להשתלט על מלאכת הניקיון של הבית ולמסור לכם אותו כאשר הוא נקי ומבריק ללא רבב.

בוחרים בחברת ניקיון מתאימה

הבחירה בחברת הניקיון לאחר השיפוץ חייבת להיות בחירה מושכלת של חברה המכירה את העבודה שלאחר שיפוץ. ניקיון לאחר שיפוץ דורש בהחלט מיומנות אחרת שלא תמיד יש אותה לכל חברת ניקיון המציעה שירותי ניקיון סטנדרטיים.

חשוב לוודא כי החברה מסוגלת לבצע את הניקיון בזמן הדרוש לכם תוך עמידה מלאה בלוח זמנים עם אחריות מלאה על העבודה שלא תפגע בכל החידושים שלכם בבית. אם אלו הדלתות החדשות, הריצוף החדש, הקירות החדשים וכדומה.

תענוג להיכנס לבית חדש לאחר השיפוץ כאשר הוא נקי, בוהק ונוצץ בדיוק כפי שחלמתם.