בס"ד

כך תתכננו את הגינה האידאלית לאירוח

קיבלתם את ההחלטה, ואתם מוכנים להשקיע את הזמן, את האנרגיות וגם את המשאבים בתכנון הגינה שלכם. אתם מבינים את הפוטנציאל האדיר הגלום בה ואת ההנאה הרבה שתוכל להביא לכם אם רק תתכננו אותה בצורה טובה. אלא שלצד בחירת העצים, הפרחים והשתילים השונים, מומלץ לתת דגש רב לתכנון השטח המרוצף, זה שבו תארחו חברים, תאכלו עם בני המשפחה ותבלו זמן איכות גם לבדכם. לפניכם כמה נקודות חשובות שמומלץ לתת עליהן את הדגש.

 

תכנון השטח עצמו

לפני שתתחילו לבחור פרגולה מתאימה או ריהוט גן, התחילו בקביעת מידות השטח. סביר להניח שחלק מהשטח מיועד לצמחייה עשירה או לערוגות תבלין ריחניות, ולכן חשוב לקבוע מראש היכן תמוקם פינת האירוח שלכם. כך תוכלו להתאים ריהוט במידות הנכונות, לקבוע את סוג הריצוף (עץ או בטון) ולתכנן את פתרון ההצללה המתאים. זכרו שהשטח הזה צריך להיות קרוב ליציאה מהבית אל הגינה, וכן שתהיה לו גישה למקורות אנרגיה מרכזיים, ובעיקר לנקודות חשמל ולגז, אם אתם מתכוונים להתקין גרילר, או אם אתם בוחנים מגוון אפשרויות להתקנת מטבחי גינה שיאפשרו לכם לארח בנחת ובצורה טובה יותר.

 

בחירת סוכך או פרגולה

לאחר שקבעתם היכן תוצב פינת האירוח שלכם, הגיע הזמן לשדרג אותה ולהפוך אותה לפינה נעימה נוחה. בימי הקיץ הלוהטים – ובישראל מספרם רב להפליא – תתקשו לשהות בחוץ ללא פרגולה או פתרון הצללה אחר. אם כן, קחו בחשבון שמעל לרחבה המרוצפת תצטרכו סוכך, גג רעפים או פרגולה קלאסית. במידת האפשר, רצוי שפתרון ההצללה ייתן מענה גם למטבח החיצוני, כדי שגם הטבח המדופלם שמנפנף בחצר ייהנה מהצל במקום להזיע עד אין קץ תחת השמש.

 

התקנת גדר או שער כניסה

במקרים רבים, החצר היא גם רחבת הכניסה המובילה אל הבית. כדי לגונן עליה, על ריהוט הגן ועל מטבח הגינה, אין ספק שהתקנת גדר היא פתרון יעיל ונכון. הבשורה הטובה היא שגם כאן יש לכם מבחר רחב של אפשרויות, כך שהגדר יכולה להיות מעוצבת ומרשימה להפליא, ולהשתלב באופן מדויק עם עיצוב הגינה כולה. כך תהפכו את הכניסה לבית, זו שנראית על ידי עוברי האורח והחברים שמגיעים לבקר, לפינה נעימה, מטופחת ומיוחדת במינה. תכנון נכון, חומרי גלם איכותיים ועבודה מדויקת, אלה הם שלושת המרכיבים שיבטיחו לכם את התוצאה הרצויה.