בס"ד

מהו סדר עדיפויות בעבודות שיפוצים?

"תקופת שיפוצים" היא ללא ספק תקופה משמעותית בחיינו, תקופה של שינויים, בלגן, אבק ובעיקר מלאה בציפייה לתוצאה הסופית. אולם, דקה לפני דריסת רגל והתחלת המשימות הבלתי פוסקות, עליכם לשמור על כלל אחד פשוט, טוב לא ממש פשוט, אבל כזה שיאפשר לכם להימנע מבלגן. אז הכלל הוא הגדרת סדר עדיפויות בתהליך שיוכל לסייע לכם להבין מה לפני מה ומה חשוב יותר. לדוגמא, בתחילת העבודה יש לתכנן היטב את המשימות, קודם כל לתכן היטב את השרטוטים, לאחר מכן להרוס את הקירות, לבנות מחדש את התשתיות, לסייד, לבצע בדיקות איכות וכך הלאה כל אחד על פי סוג השיפוץ שהוא מבצע בביתו.

גם מבחינה תשתיות יש לבצע סדר עדיפויות

כאשר מדוברים על הצד הלוגיסטי, גם כאן יש צורך להגדיר סדרי עדיפויות, לדוגמא – הטיפול בצנרות מים חייב להיות טרם התחלת הדבקת האריחים וחיפויי הקירות ובכלל גם הריצוף. כמו כן, גם בניית התשתיות חייבת להיות בסדר עדיפות ראשונה, אם מדובר על חיבור חוטי חשמל, קווי ביוב, חיבור גז וכך הלאה. למעשה, ניתן לומר כי לתשתיות יש מקום מכובד בסדר העדיפויות ועליהם להיעשות על ידי בעלי מקצוע מומחים בתחום כמו חשמלאים ואינסטלטורים.

לעבוד לפי סדר הגיוני ולהיעזר בקבלן שיפוצים מומחה

בכל הקשור לסדרי עדיפויות במהלך תכנון של מבנה, ישנה חשיבות רבה לעבוד על פי סדר הגיוני, הרי לאף אחד לא חדש שקודם כל יש צורך לבנות את התשתיות ולאחר מכן את החיפוי, אלם מה שרבים לא יודעים הוא שאין לחסוך בבחירת חומרים איכותיים, הרי וודאי תרצו בתום התהליך לשבת רגל על רגל וליהנות מבית משופץ אשר נבנה שלב שלב בצורה מקצועית לגמרי ללא שום תקלות ובעיות בדרך.

מובן שבעל מקצוע כמו קבלן שיפוצים מומחה יוכל לעשות לכם סדר ולסייע לכם בכל הקשור לסדרי עדיפויות, הרי הקבלן יוכל ללמוד את מבנה הבית ואת תכנון הפרויקט ולבצע בעצמו את סדר העדיפויות, ולמעשה הוא יעובד על פי תכנון שנקבע מראש ועל פי סדר עדיפויות התואמות לתכנון הפרויקט.

המאמר נכתב באדיבות, שאולי פרויקטים – עבודות שיפוצים לבית ולגינה.