בס"ד

פרקטים לחדר- טיפים לבחירה נכונה

רצפת פרקט, אינה רכה כשטיח, אבל האפשרות לריצוף חדרי השינה מסייעת לעצב את האווירה החמה שתהיה נינוחה ומזמינה, מה שיתרום המון לעיצוב החדר. אם חדר השינה שלכם או של ילדיכם, נמצא בקומה השנייה, יש לקחת בחשבון את הרעש כגון חריקות קלות מקורות הפרקט שזזו עם השנים, אם מדובר על פרקטים מעץ, הרעש יהיה רב יותר ולכן, כדאי לחשוב על פרקטים לחדר שעשויים מלמיציה, מה שיפחית את הרעש ויהיה הרבה יותר קל לתחזוקה. בעיה כזאת יכולה להיווצר אם הפרקט לא הותקן כראוי. החוכמה היא לא רק לרכוש פרקט איכותי, כי אם גם ההתקנה שלו, חייבת להיות נכונה ומקצועית.

החלשת הרעשים מהפרקט, יכולה להיות מופחתת יותר, אם תשימו שטיחים בחדרי השינה, כך שגם המראה יהיה חמים יותר ומעוצב וגם לא תהיינה חריקות והפרקט עצמו אף יישמר טוב יותר.

היתרונות של התקנת פרקט לחדרים עולים על החסרונות

לא לחינם, אנו רואים יותר פרקטים בחדרים השונים בבית מאשר פעם. התחזוקה של פרקט היא קלה בהרבה מאשר תחזוקה של רצפות, כאשר יש לשטוף אותן עם הרבה מים, מה שבפרקטים זה לא יקרה ואף אסור לעשות שימוש עם מים, כי אם במטלית סחוטה מאוד עם חומר מיוחד לניקיון פרקטים. המראה של הפרקט, הינו יוקרתי ומרהיב, מקנה הרגשה של ביתיות ועיצוב מיוחד. הגוונים של הפרקטים מסוג למינציה הם רבים, כך שבניגוד לפרקטים העשויים מעץ שהם יקרים יותר ובמגוון מוגבל של עץ טבעי יהיו משתלמים יותר, במיוחד שרמת השחיקה שלהם היא גבוהה ואין צורך לשמור ולהיזהר מדי כמו בפרקטים העשויים מעץ.

פרקטים שמיועדים לחדרי ילדים

גם מבחינת מהות החדר, אם זה חדר שינה הורים או חדר שינה לילדים, יש לבחור נכון את הפרקט, למשל אם אתם מעוניינים בפרקטים יוקרתיים מעץ עבור חדר הילדים, פרקטים מסוג מייפל, יהיו היעילים ביותר. פרקטים מעץ מייפל ועץ אלון, הם המומלצים ביותר עבור חדרי ילדים היות והם עמידים בפני שריטות. על מנת להתאים נכון את הפרקט לחדרים השונים, יש להתייעץ עם המוכר בחנות לפרקטים שיש לו ניסיון רב שנים בשיווק נכון של פרקטים מסוגים שונים.

אם מדובר בילדים בוגרים יותר, כדאי להתייעץ עמם לגבי הגוון של הפרקט הרצוי להם, היות וגם להם בגילאים הגדולים יש את הדעה והטעם האישי שלהם. כדאי כי אם מדובר על ילדים קטנים יותר משתוללים ולא נזהרים, לבחור פרקט בגוון מתאים לגודל החלל בחדר שיהיה מסוג למינציה עם דרגת שחיקה גבוהה, מה שיגרום לכם לבצע את הבחירה הנכונה ביותר.

המאמר באדיבות צמרת פרקטים, למידע נוסף, סוגים של פרקטים, סרטונים ועוד ניתן להיכנס לאתר שלנו http://www.tzmfloor.co.il/