בס"ד

שבירת קירות בטון בבית – איך עושים זאת נכון?

הדירה אמורה להעניק לבעליה תחושה של חמימות, נעימות וביתיות. אומנם עיצוב נכון של הבית, בחירת רהיטים מושכלת והקפדה על תאורה מחמיאה יכולים לסייע בכך, אבל בסופו של דבר הסוד נעוץ בקירות. קירות הבית יוצרים בתוכו חללים קטנים יותר או פחות.

אומנם כאשר מדובר על משפחה גדולה, יש צורך בחדר פרטי לכל אחד מבני הבית. אך כאשר השנים חולפות והילדים עוזבים את הקן, חשוב להתאים את הבית לצרכים החדשים של ההורים. אין צורך לחיות בבית צפוף ודחוס, כאשר ניתן לשנות זאת בצורה פשוטה וקלה במיוחד. שבירת קיר בבית נחשבת לאחת הפעולות הפופולריות ביותר, היות ובצורה כזו ניתן לאחד שני חללים ולחדר גדול ומואר אחד. ניתן להגדיל משמעותית את חדר השינה, לרווח את הסלון וליצור מטבח בעל מראה פתוח ומרווח יותר.

 

הסוד לבית מרווח יותר – שבירת קירות

 

כאמור, לא חשוב אם מדובר על בית שגרתם בו שנים, או לחילופין דירה חדשה שרק רכשתם ואתם מעוניינים לעצב אותה מחדש. בשני המקרים, שבירה של קירות הבית יכולה לעשות את כל ההבדל. שבירת קיר גבס למשל, היא פעולה פשוטה יחסית היכולה להתבצע על ידי כל שיפוצניק שמבין בתחום. מצד שני, כאשר מדובר על קירות בטון – המשימה הופכת למסובכת יותר. במקרים כאלו, חשוב להתייעץ עם חברה מקצועית ורצינית העוסקת בתחום, ויודעת לבצע את העבודה בצורה היעילה והבטיחותית ביותר. חשוב לזכור כי שבירת קיר עלולה לגרום לנזק רב עבור כל המבנה, ולכן חשוב לגשת למשימה בזהירות ובדייקנות. מומלץ תמיד להתייעץ עם אדריכל או מעצב פנים, על מנת להימנע מפעולות שעלולות להתברר כטעות בהמשך הדרך. מעבר לכך, לפני תחילת העבודות יש צורך לקבל אישור של קונסטרקטור מוסמך, היות וחלק מקירות הבית משמשים לצורך תמיכה במבנה עצמו. פגיעה בקירות אלו, עלולה לגרום לנזק כבד לכל המבנה ואף לגרום לקריסתו.

 

מה חשוב לדעת לגבי שבירת קיר בטון?

 

כאמור, בטרם מתחילים בעבודות שיפוץ חשוב להתייעץ עם אדם מוסמך. בחלק מקירות הבית מצויים חוטי חשמל וצינורות ביוב, ולכן חשוב לבדוק זאת מראש, על מנת למנוע מצבי אסון. מעבר לכך, תמיד חשוב לשכור למשימה חברה וותיקה ומוכרת, על מנת להבטיח לעצמכם עבודה בטיחותית ומקצועית. רק חברה מנוסה ומהימנה, תדע לבצע את העבודה כהלכה, היא תקפיד על כל נהלי הביטחון ותשתמש בכלים ומכשירים מתאימים בלבד. ניסור בטון על ידי דיסק יהלום למשל, נחשב לצורת הניסור המדויקת והאסתטית ביותר. דיסק היהלום מאפשר חיתוכים מדויקים, מונע הצטברות של לכלוך ומבטיח לסיים את העבודה במהירות וביעילות. חברה איכותית ורצינית תדע לבצע את כל העבודות בצורה האפקטיבית והמהירה ביותר, ובסיום העבודה תדאג לנקות את האזור.

 

לסיכום, שבירת קירות בבית חייבת להתבצע אך ורק על ידי אנשי מקצוע מיומנים ומהימנים, על מנת להבטיח עבודה איכותית ובטיחותית.