בס"ד

שיטות לפתיחה וסגירת חלון גג

מחפשים חלונות לגגות רעפים? הגג האיטלקי הוא הכתובת הנכונה עבורכם. בגג האיטלקי מעמידים לרשותכם פתרונות בהתאמה אישית, פתרונות איכותיים הכוללים גם מוצרים נלווים, שגם אותם תוכלו לרכוש. תוהים אילו שיטות שונות יש לפתיחה ולסגירה של חלון גג רעפים? הנה סקירה קצרה על האפשרויות הקיימות כיום:

פתיחת החלון באמצעות ציר

פתיחת חלונות לגגות רעפים באופן זה אופיינית לחלונות ציר מרכזי. חלונות הנפתחים כך נחשבים לנפוצים ולאהובים ביותר ואפשר בזכותם לאוורר את חלקו העליון של הבית וגם את הגג. חלונות מסוג זה נפתחים באמצעות ציר מיוחד המאפשר לשלוט בהם בצורה טובה. בזכות שיטת פתיחה וסגירה זו האוויר החם, שנוטה להצטבר בגגות, נפלט החוצה ובמקומו נכנס אוויר רענן. כך נוצרת זרימה מוצלחת יותר של אוויר למרחב עצמו, שהופכת את השהות בו לנעימה הרבה יותר.

פתיחת החלון באמצעות בוכנה סמויה

פתיחת חלונות בצורה זו אופיינית לחלון גג ציר, חלון פנורמי בדרך כלל, המוצב בתחתית השיפוע של אותו הגג. מטרתו היא לאפשר מבט רחב אל הנוף הנשקף מבעד לחלון, מה שיכול להוסיף לא מעט אווירה למקום עצמו. בעזרת בוכנה הסמויה לעין ניתן לפתוח את החלון בצורה קלה מאד וגם לנקות אותו בחלקו החיצוני ללא כל בעיה. חלון שנפתח באופן הזה מאפשר ניצול מרבי של אור השמש.

פתיחת החלון יחד עם דלת

סוג פתיחה נוסף של חלונות לגגות רעפים הוא כזה המאפשר לנצל את המרחב של הגג בצורה היעילה ביותר. פתיחה זו כוללת למעשה אפשרות לפתיחת החלון בצורה רגילה וגם אפשרות לפתיחה של דלת, דרכה ניתן לצאת החוצה. חלון כזה מתאים כאשר ישנה מרפסת, שאליה אפשר לצאת ישירות מהגג.

חשוב לדעת

ניתן לראות כי ישנם סוגים שונים של פתיחות לחלונות, המיועדים לגגות רעפים. לפני שבוחרים את סוג החלון, המאפשר את אותה פתיחה שבה מעוניינים, כדאי מאד להגדיר שני פרמטרים חשובים: הראשון הוא הצרכים שלכם והשני הוא התקציב שלכם. מומלץ מאד לבדוק סוגים שונים של פתיחות וגם חלונות ולבחון איזה סוג אכן עונה על הצרכים הקיימים. יש לזכור גם שאם מחפשים חלונות איכותיים, המחיר סביר שיהיה גבוה יותר, בהשוואה לחלונות הפחות איכותיים. כאן, ההוצאה הכספית בהחלט משתלמת שכן מאפשרת לכם ליהנות מפתרון באיכות גבוהה מאד, כזה שיספק לכם מענה מתאים לאורך זמן, יציע לכם בידוד, אפשרות ראויה לאוורור הגג וגם יציאה למרפסת צמודה, אם תרצו.

זכרו, החלונות יכולים לשפר באופן משמעותי את תנועת האוויר בחלקו העליון של הבית, היכן שנמצא גג הרעפים. שילוב נכון שלהם והתייחסות גם לאופן שבו הם נפתחים ונסגרים, יאפשרו לכם לנצל כראוי את אותו מרחב וליהנות מהשהייה בו