גג רעפים, כפי שניתן לנחש, חשוף ללא מעט סכנות ולתנאים לא פשוטים העשויים להשפיע הן על הנראות שלו והן על תקינותו. מטרתו העיקרית של הגג היא למנוע חדירה של גשמים לתוך המבנה הקיים וגם להגן עליו מפני מזיקים לא רצויים. מסוגנן ויפה ככל שיהיה, אם גג הרעפים לא תקין, הדבר עשוי לגרום ולבעיות חמורות במיוחד המצריכות פנייה אל המומחים. אלה, המציעים שירותי תיקון גגות, בין אם בשל סדקים בגג, שברים או בעקבות תקלות אחרות.

לגגות ישנים וגם חדשים

תיקון גגות רעפים יכול להיעשות בכל שלב. ישנם בתים ישנים עם גגות רעפים תקינים וישנם בתים חדישים שבהם התגלו תקלות הקשורות לגג. את התיקון מומלץ מאד לבצע בחודשים החמים והיבשים וכך להיערך כהלכה לקראת התקופה הגשומה. היתרון בתקלות בגגות רעפים חדשים הוא היכולת להחליף את הרעפים השבורים או הלא תקינים בקלות רבה יותר או לבצע הידוק מחודש של הרעפים אל הגג על מנת להגיע לתוצאה הרצויה. תיקון גגות רעפים ישנים מאד הוא משימה מסובכת יותר, שיכולה לכלול את החלפתם של כמה מהרעפים הסוררים ובמצבים קשים יותר את החלפתו של הגג כולו.

לאבחן לפני שמתקנים

התיקון עצמו יכול לבוא לידי ביטוי בתצורות שונות, בהתאם לתקלה שמגלים. לעיתים יכלול תיקון גג רעפים פתרון זמני ולעיתים פתרון קבוע. לעיתים פתרון מקומי ולעיתים פתרון כללי ומקיף יותר. מסיבה זו בדיוק חשוב מאד להיעזר אך ורק במומחים, המסוגלים לאתר בקלות וביעילות את התקלה הקיימת ולספק את הפתרון המתאים כדי למנוע נזקים אפשריים ובלתי רצויים.

החורף מביא אתו אתגרים רבים וכאשר גגות הרעפים אינם תקינים הדבר יכול לגרום לחלחול של מי הגשמים אל הבית או אל המבנה וגם צרות אחרות, שבהן לא מעוניינים. בדיקת תקינות גג הרעפים עם מומחה גגות רעפים חשוב שתעשה לפני עונת החורף, אז כמויות הגשמים רבות והנזקים מצטברים במהירות. תיקון גגות רעפים יכול למנוע הצטברות של פטריות ושל עובש בשל הרטיבות, הכניסה של מעופפים, חרקים ואפילו יונים את הבית ובמקרה הגרוע ביותר – קריסתו של הקיר כולו. הנזקים יכולים להיות חמורים במיוחד ולהשפיע הן על המבנה הקיים, הן על הדיירים שבו והן הרכוש הנמצא בעליית הגג או בחדרים שמתחתיה.

לפנות אל המומחים

ישנם לא מעט בעלי מקצוע המציעים שירותי תיקון גגות רעפים. חלקם נחשבים למובילים מאד בתחום זה בעוד אחרים פחות. מכיוון שמדובר בגג ובשל התפקיד החשוב שלו, פנייה למומחה בתחום התיקון היא הדרך הנכונה למנוע נזקים חמורים וגם דרך נכונה להתמודד עם הבעיות הקיימות ועם השלכותיהן. גגן רעפים מנוסה ייעזר בציוד האיכותי המתאים שיסייע לו לאתר בקלות את התקלה וכן בפתרונות תיקון, שיותאמו באופן נקודתי לתקלה או לנזק שהתגלה.

מוזמנים לקרוא בנוסף:

(Visited 35 times, 1 visits today)