במדינה חמה ושמשית מאד כמו ישראל מתבקש לשלב בכל חצר או מרפסת פתרונות הצללה, שיספקו את המענה הנדרש לשוהים במקום. פתרונות ההצללה לחצר האלה יכולים להיות מסוגים שונים, להתבסס על חומרי גלם שונים וגם להיות מעוצבים בשלל של סגנונות. מעבר לפן הפרקטי שבהם, להיותם פונקציונאליים ומספקים מענה חשוב למשלבים אותם, הם יכולים לתרום לנראות כולה ולשמש כאלמנט עיצובי לכל דבר המביא אתו סטייל מרהיב ואסתטיקה רבה.

סוגי החומרים בהם משתמשים בבניית סככה

בין אם זו סככה למרפסת גדולה, לחצר קטנה או למרחב חיצוני הצמוד לבית העסק או לבית כמו סככה לרכב, הסככות שמוצעות כיום הן מעוצבות, יפות וגם איכותיות הרבה יותר מאלו שהוצעו לנו בעבר. הן עשויות ממגוון של חומרי גלם, המשפיעים על איכותן, מידת עמידותן וכמובן גם המראה שלהן. זו יכולה להיות סככה העשויה מבד, כזו העשויה מעץ כמו פרגולה וגם סככה מברזל. לכל חומר גלם יתרונות אחרים, סטייל שונה וגם היכולת להשתלב לצד האלמנטים האחרים שנמצאים במקום.

פתרונות הצללה לחצר

בהיותה פתרון הצללה לגינה מבוקש מאד, סככה יכולה להשתלב נהדר בכל מקום. בחירה נכונה של הסככה עושה את כל ההבדל בין חלל כלשהו שנעים לשהות בו ומוצל כהלכה לבין כזה שפחות. רבים מאתנו אוהבים לבלות את שעות הפנאי שלנו בחוץ. חלקנו נהנים מרביצה במרפסת או בגינה, הן בשעות היום והן בשעות החשיכה. בחודשי הקיץ הבילוי בחצר עשוי להיות מאתגר, ובעיקר בשל הטמפרטורות הגבוהות והסנוור הרב. כדי להתמודד עם זה מומלץ להתקין סככה מעוצבת, שיכולה להיות עם סוכך קבוע, עם סוכך זרועות, עם סוכך מסילה או עם סוכך מרקיזה, הנחשב לוותיק מבין סוגי הסוככים.

למצוא את הסככה המתאימה

לא משנה מהי מטרת ההתקנה של הסככה, דיוק בהגדרת הצרכים יכול לסייע במציאת סככה מתאימה. בשל המגוון הרחב והאפשרויות הרבות המוצעות בשוק, בחירת הסככה עשויה להיות משימה לא קלה. יחד עם זאת, אם מקפידים לבחון לעומק כל אפשרות ולעשות זאת בעזרתם של המומחים, אפשר להצליח ולאתר בדיוק מה שצריכים. לכל סוג של סוכך דרך אחרת של פתיחה, גדלים וגם עיצובים שונים. בעוד שסוכך זרועות נחשב לגמיש יותר, הסוכך הקבוע נחשב לפחות. אולם הוא ידוע במאסיביות הרבה שלו ולכן גם ברמת העמידות הגבוהה שלו.

מיקום התקנת הסככה הוא נקודה נוספת וחשובה. את הסככות של היום, וזה אולי היתרון העצום שלהן, ניתן להתקין במקומות שונים. פרגולה בגינה, במרפסת השמש הצמודה וגם בחצר הגדולה. אפשר לשבת תחת הסככה וליהנות מאווירה נפלאה ולנצל את הימים החמים מבלי לסבול מטמפרטורות גבוהות מדי ומקרני השמש החזקות. על הסככה להשתלב כהלכה לצד האלמנטים השונים וליצור את הנוף שאותו רוצים. היופי בסככות של היום הוא שהן מביאות אתן פרקטיות וקלילות ובמקביל גם יופי ואסתטיקה, שיחד מספקים לנו את פתרון הצללה לחצר.

מוזמנים לקרוא בנוסף:

(Visited 50 times, 1 visits today)